House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hrvatski House of Night forum.Dobro došli u Kuću Noći!
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Knjige koje su vas se dojmile

Go down 
+4
Leronyx
Destiny Faith
Kisa
Nyx
8 posters
Autor/icaPoruka
Nyx
Administratorica
Nyx


Female Capricorn Pig
Broj postova : 70
Birthday : 29.12.1995
Age : 28
Join date : 19.07.2009
Najdraže knjige : House of Night novels, Sumrak saga, Čokolada
Lokacija : Zagreb
Job/hobbies : Pisanje, crtanje, čitanje

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimečet srp 30, 2009 11:22 am

Rasprava o knjigama ne vezanima za House of Night serijal
[Vrh] Go down
http://somestory.bloger.hr
Kisa
Vampyr
Kisa


Female Broj postova : 16
Join date : 08.08.2009
Najdraže knjige : Pandora, Ponos i predrasude.
Job/hobbies : Pisanje i čitanje..

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimepon kol 24, 2009 11:04 am

Ponos i predrasude Smile od Jane Austen. Prekrasna knjiga I love you
I Pandora zaljubljen od Anne Rice. Te su mi knjige trenutno najbolje. Ali ima ih i mnogih drugih, Trinaesta priča, Da me barem možeš vidjeti, Na kraju duge, Sumrak, Kradljivica knjiga... study
[Vrh] Go down
Destiny Faith
Moderatorica
Destiny Faith


Female Taurus Dog
Broj postova : 44
Birthday : 13.05.1994
Age : 29
Join date : 29.08.2009
Najdraže knjige : House of night saga, Twilight saga, Lord of the rings, Pride and prejudice, P.S. I love you, Last chance saloon
Lokacija : Up high ^^
Job/hobbies : School girl :3

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimesub kol 29, 2009 5:31 pm

Knjige koje su me najviše dojmile su ujedno i moje najdraže knjige.
Prije svega Harry Potter, kao moja all time favourite knjiga. Mislim da tu nema puno rasprave, sve je rečeno. Volim tu napetost kroz cijelu knjigu i kako događaji nikad ne postanu "preisfurani". Volim i to što su filmovi stvarno dobro ekranizirani i što nije s izlaskom filma postao komercijalizirano smeće.
Onda Gospodari prstenova, mislim da ni tu ne treba puno priče. Knjige su opširne i relativno teške za čitanje, ali su mi pružile neizmjerno zadovoljstvo. Jednostavno treba znati upotrijebiti riječi, uklopiti ih u temu, sve to treba znati ukomponirati. Sve ostalo je lako.
Pa Sumrak, koji mi je sve manje drag zbog komercijaliziranja. Pola ljudi nije ni znalo što je Sumrak do prošle godine kad je izlaskom filma postao top tema svih časopisa, novina, radijskih emisija etc. To je uništilo čar toj pomalo neotkrivenoj knjizi. Inače mi se sviđa, tema je slatka s tom dozom magičnosti.
Volim i Jane Austen romane, kao Razum i osjećaji i Ponos i predrasude. Prekrasne priče, predivni romani, ono nešto što nam dopusti da pobjegnemo iz stvarnog svijeta, bar nakratko.
I sad još neke dobre knjige su Otok od Victorie Hislop, P.S. Volim te od Cecilie Ahern, Posljednja prilika od Marian Keyes, Princezini dnevnici od Meg Cabot i još puno, puno drugih.
[Vrh] Go down
http://zagrebqt.blog.hr
Nyx
Administratorica
Nyx


Female Capricorn Pig
Broj postova : 70
Birthday : 29.12.1995
Age : 28
Join date : 19.07.2009
Najdraže knjige : House of Night novels, Sumrak saga, Čokolada
Lokacija : Zagreb
Job/hobbies : Pisanje, crtanje, čitanje

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimened kol 30, 2009 6:54 am

Ima jako puno knjiga koje su me se dojmile.
Počet ću s "Čokoladom" Joanne Harris.
To je knjiga koja me osvojila svojim detaljnim opisima, tako realnim da se doslovno možete uživjeti u svaku situaciju.
Harry Potter/Sumrak saga su me se isto jako dojmili. Harry Potter možda malo više jer je u njemu pokazan veći napredak glavnog lika od prve do zadnje knjige nego što je to u Sumraku napravljeno s Bellom.
Zatim A Place Called Here od Cecilie Ahern koju ustvari još nisam dovršila, ali koja je nakon 60. strane postala nešto što me čvrsto drži i neda mi da je prestanem čitati.
Ima ih još jako jako puno.
[Vrh] Go down
http://somestory.bloger.hr
Leronyx
Vampyrski početnik
Leronyx


Broj postova : 7
Join date : 11.11.2009
Najdraže knjige : Ponos i predrasude, endimon proljetni i obiljezena

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimesri stu 11, 2009 10:29 am

Mene se najvise dojmila knjiga Ponos i Predrasude, nekako je posebna i tu ljubav izmedu dvoje ljudi ne prikazuje na neki sladunjav nacin.
Onda mi je super knjiga Endimon Proljetni, to je prava zagonetka, knjiga je super.
[Vrh] Go down
... teich ... <3
Vampyrski početnik
... teich ... <3


Female Aries Rooster
Broj postova : 10
Birthday : 16.04.1993
Age : 31
Join date : 12.12.2009
Najdraže knjige : HP, Twilight saga, Interviu s vamp...
Lokacija : ... na granici sna i mašte ...

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimesub pro 12, 2009 10:57 am

meni ce definitivno ostat u sjecanju HP, duboko se urezao u mene, to je serijal s koim sam rasla, dio mene (:
[Vrh] Go down
Lexy
Vampyrski početnik
Lexy


Female Aries Monkey
Broj postova : 11
Birthday : 14.04.1992
Age : 32
Join date : 22.09.2009
Najdraže knjige : HON, Twilight Saga, Eragon, Inkheart, Harry Potter, His Dark Materials, Vampire Academy

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimepon pro 14, 2009 12:30 pm

osim hp, i sumrak sage, svidjele su mi se the Vapmire Academy, His Dark Materials, Inheritence cycle nije loš, i r. l. stine puno čitam... sve ih preporučujem, a kanim pročitatii čula sam da je dobro i sličnog žanra kao hon i Nightworld, Evernight,i Blue Bloods isto su kao serije knjiga....
[Vrh] Go down
Zoey <3
Vampyrski početnik
Zoey <3


Female Broj postova : 8
Join date : 08.04.2010
Najdraže knjige : HoN, Twilight saga
Job/hobbies : Mažoretkinje

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimečet tra 08, 2010 6:06 am

Meni je definitivno Sumrak saga negdje pri vrhu.

Kuća Noći je isto tu negdje, obožavam ju zbog stila pisanja - sve je kao u stvarnom životu i lagane su knjige za čitati. Ne volim komplicirane tekstove.

Pročitala sam i Never bite a boy on the first date. To je knjiga na engleskom, ali je prezakon (isto je o vampirima, ofc).
[Vrh] Go down
http://tocaforever.blog.hr
Artemis
Vampyrski početnik
Artemis


Female Taurus Dog
Broj postova : 4
Birthday : 27.04.1994
Age : 30
Join date : 30.06.2010
Najdraže knjige : Iz serijala-Izdana....a inače-Hush,Hush
Lokacija : Osijek
Job/hobbies : Pisanje,crtanje...i općenito sve što se naziva umjetnošću

Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitimepet srp 02, 2010 12:20 pm

Hush, Hush - knjiga me jednostavno oduševila,jer nakon Sumraka (koji mi je bio jedna od najdražih knjiga dok nije postao prekomercijaliziran) me je jednostavno ostavila bez daha sa svojom pričom. Ugl. knjiga se radi o zabranjenoj ljubavi, ne između vampira i ljudske djevojke , nego između ljudske djevojke i anđela. Imam doma vlastiti primjerak na engleskom jeziku.

Prije Nego Što Odem - o curi koja umire od leukemije i pravi popis stvari koje mora napraviti prije smrti, i obavlja te stvari. Dirnula me knjiga.

Gorka Ljubav - savršeno štivo za ljeto. U prvom licu priča dečko koji je preko fanzima (novine/časopis kućne izrade) kojeg je odnio na jedno mjesto gdje inače tinejdžeri njegovih godina to odnose, upoznao curu koja mu se svidjela, kao i njeno pisanje. No problem je što je ta cura gay....

Kako živim sada - knjiga u koju sam se uživjela kao nikad u životu ( i čiji opis na poleđini mrzim, jer uopće se u knjizi o tome ne radi, a moje frendice je odbijaju čitati baš zbog njega....predrasude!!!). Priča prati curu koja iz disfunkcionalne obiteljske okoline odseli u englesku kod svoje tete i njezino troje djece, i stvara čvrstu sponu između sebe i njih. No tada u Engleskoj počinje rat i sva ta idila u kojoj je dotad živjela nestaje...

Ghost Girl - Cura koja je nezapažena u svojoj školi i nema uopće prijatelja se jednog dana uguši nasmrt sa gumenim medvjedićem. I budi se kao duh, no i dalje mora u školu, i pokušava osvojiti svoju doživotnu simpatiju, iako ju on uopće nevidi....ugl knjiga je puno bolja nego što sam ispričala Smile

Maximum Ride - savršena knjiga o skupini djece čiji je DNA modificiran u ustanovi u kojoj su oni odgojeni, koja se naziva škola, no zapravo je ogromni laboratorij za testiranja na ljudima. Oni bježe iz Škole i žive sa jednim od znanstvenika, sve dok on nestane jednog dana, i tada su osuđeni da doživotno bježe od Erasera(iliti Brisača)-polu ljudi,polu vukovi koji su zaduženi da hvataju sve odbjegle "eksperimente". Knjiga zasad nije prevedena na hrvatski, tako da je jedino možete nabaviti iz neke druge zemlje.

Artemis Fowl- ukratko=mladi James Bond sa djelovima fantastike(isprepliću se vilinski i ljudski svijet). U centru radnje su dva glavna lika- dječak Artemis=sin irskog mafijaša koji je nestao na misiji,i koji je preuzeo njegov posao, te vila Holly=koja je u podzemnoj "policiji" te je poslana da sprječava nepodopštine koje je izazvao Artemis

[Vrh] Go down
Sponsored content





Knjige koje su vas se dojmile Empty
PostajNaslov: Re: Knjige koje su vas se dojmile   Knjige koje su vas se dojmile I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Knjige koje su vas se dojmile
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
House of Night :: House of Night :: Knjižnica-
Forum(o)Bir: