House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hrvatski House of Night forum.Dobro došli u Kuću Noći!
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Marked (Obilježena)

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Nyx
Administratorica
Nyx


Female Capricorn Pig
Broj postova : 70
Birthday : 29.12.1995
Age : 28
Join date : 19.07.2009
Najdraže knjige : House of Night novels, Sumrak saga, Čokolada
Lokacija : Zagreb
Job/hobbies : Pisanje, crtanje, čitanje

Marked (Obilježena) Empty
PostajNaslov: Marked (Obilježena)   Marked (Obilježena) I_icon_minitimečet srp 30, 2009 9:42 am

Sadržaj:

Na pragu zrelosti, Nyx, božica Noći, dotaknula ih je svojim Biljegom, tetovažom na čelu u obliku obrisa polumjeseca safirno plave boje. Dodir Božice znači početak preobrazbe, tjelesne i duševne, prijelaska s dnevnog na noćni život i odlaska iz obiteljskog okružja u mjesto stvoreno upravo za njih: u visoku vampyrsku školu nazvanu Kuća Noći.

Biljeg se pojavio i na čelu Zoey Redbird, naizgled obične djevojke iz Tulse u Oklahomi, koja je u ranom djetinjstvu ostala bez oca i koja se kod kuće nije osjećala kao doma još otkako joj se majka prije tri godine preudala za krutog, egocentričnog i patrijarhalnog Starješinu Naroda vjernih. Zoey se ni u školi nije osjećala kao da tu pripada. Sad, na pragu prijelaza u potpuno novi život, Zoey mora smoći snage da se suoči s izazovima koji nadmašuju sve koje je dosad podnijela – jer preobrazba u vampyra ne ostavlja mjesta za neuspjeh: oni koji je ne uspiju podnijeti, ne prežive.

Pritom Nyx kao da se drugačije odnosi prema Zoey: Nyx, božica svega onog noćnog, ženskog i mističnog, koju Narod vjernih ne trpi, jednako kao što ljudi ne trpe vampyre. Zoey je upravo postaladrugačija od svih ostalih. Ona, koja se nikad nije uspjela nigdje uklopiti, s dolaskom u novu školu otkriva i da se razlikuje od ostalih učenika, vampyrskih početnika: njezin Biljeg nije tek obris, on je ispunjen safirnom bojom. Znači li to da će ona zauvijek ostati drugačija, ili joj je Sudbina – odnosno Božica – namijenila drugačiji put?


Ovdje možete pisati svoje dojmoove o knjizi.
[Vrh] Go down
http://somestory.bloger.hr
atlantis
Vampyrski početnik



Female Broj postova : 12
Join date : 05.11.2009
Najdraže knjige : twilight saga, kuca noci
Lokacija : zagreb

Marked (Obilježena) Empty
PostajNaslov: Re: Marked (Obilježena)   Marked (Obilježena) I_icon_minitimečet stu 05, 2009 7:27 am

knjiga mi je super Smile Iskreno malo u pocetku mi je bila dosadnjikava ali me na kraju odusevila i sada sam totalni fan... s nestrpljenjem sam cekala drugi dio knjige, i sada je ista situacija sa trevom Smile
[Vrh] Go down
... teich ... <3
Vampyrski početnik
... teich ... <3


Female Aries Rooster
Broj postova : 10
Birthday : 16.04.1993
Age : 31
Join date : 12.12.2009
Najdraže knjige : HP, Twilight saga, Interviu s vamp...
Lokacija : ... na granici sna i mašte ...

Marked (Obilježena) Empty
PostajNaslov: Re: Marked (Obilježena)   Marked (Obilježena) I_icon_minitimesub pro 12, 2009 10:45 am

knjigu dugo vremena gledasem u izlogu, i kad ju napokon procitasem nisam se razocarala...
stvarno je super i veoma hrabro to sto se rade odstupanja od uobicajena kalupa vamp...

jedino sto me smeta je to sto se nesto nie trebalo mijenjati a to je zivot u tajnosti, to je jedan od razloga zasto su me privukli vamp (:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Marked (Obilježena) Empty
PostajNaslov: Re: Marked (Obilježena)   Marked (Obilježena) I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Marked (Obilježena)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
House of Night :: House of Night :: Knjige iz serijala-
Forum(o)Bir: