House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hrvatski House of Night forum.Dobro došli u Kuću Noći!
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu

Go down 
+3
atlantis
Lexy
Nyx
7 posters
Autor/icaPoruka
Nyx
Administratorica
Nyx


Female Capricorn Pig
Broj postova : 70
Birthday : 29.12.1995
Age : 28
Join date : 19.07.2009
Najdraže knjige : House of Night novels, Sumrak saga, Čokolada
Lokacija : Zagreb
Job/hobbies : Pisanje, crtanje, čitanje

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimepet lis 30, 2009 10:24 am

Ovu temu otvaram jer sam se jako razočarala s našim prijevodom. Previše mi je isforsiran da zvuči "cool" i "mladenački". Kada sam čitatala originalnu knjigu (odnosno na engleskom) i hrvatski prijevod imala sam dojam da čitam dvije vrlo različite knjige.
Što vi mislite o ovome?
[Vrh] Go down
http://somestory.bloger.hr
Lexy
Vampyrski početnik
Lexy


Female Aries Monkey
Broj postova : 11
Birthday : 14.04.1992
Age : 32
Join date : 22.09.2009
Najdraže knjige : HON, Twilight Saga, Eragon, Inkheart, Harry Potter, His Dark Materials, Vampire Academy

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimened stu 01, 2009 8:19 am

potpuno se slažem s tobom, i od prije ovaj prevoditelj mi nije nešto, on je preveo i sumrak saga, em što koristi te neke izraze za koje misli da su mlađima lakši, i te neke riječi koje značenje može e okriti samo u rječniku, istina nema ih puno, ali te može naživcirati, ugl. zamišljala sam prijevod puno drugačiji
[Vrh] Go down
atlantis
Vampyrski početnik



Female Broj postova : 12
Join date : 05.11.2009
Najdraže knjige : twilight saga, kuca noci
Lokacija : zagreb

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimečet stu 05, 2009 8:12 am

prijevod je ok, istina je da je malo isforsiran sa svim tim "nazivima za mlade koji su vec odavno izasli iz mode" ali dobro, ali sve u svemu je ok.. iskreno prvi dio sam citala samo na engleskom i razlicito je dosta.. no vjerojatno sam vec navikla da se kod nas sve to nekako izoblici...
[Vrh] Go down
Rachel
Vampyrski početnik
Rachel


Female Sagittarius Dog
Broj postova : 6
Birthday : 24.11.1994
Age : 29
Join date : 04.11.2009
Najdraže knjige : Gossip Girl, HoN...
Lokacija : somewhere I belong
Job/hobbies : muzika, čitanje, izlaženje...

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimesub stu 07, 2009 1:07 pm

Orginal je uvijek bolji.
Prijevod je meni užasan , ali tako je uvijek nakon što prvo pročitam orginal.
[Vrh] Go down
Jayne
Vampyrski početnik



Broj postova : 2
Join date : 01.01.2010
Najdraže knjige : Neukroćena [Untamed]

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimepet sij 01, 2010 1:12 pm

Prijevod me je iznenadio koliko je još i dobar.
Zašto sam očekivala jako loš prijevod?
1. Prevodio ga je Sever (znamo za fijasko sa Sumrak sagom, ne?)
2. Knjiga je napisana žanrom američke mladeži, koja je, oprostite mi na izrazu, puno bedastija od hrvatske
(neka se nitko ne uvrijedi, ali tako je, čast izuzetcima)

Upravo zato, prijevod nama zvuči banalno i glupo, jer jednostavno mi tako kao mlade osobe ne govorimo.
Nama nekakvo drugačije kajlanje (o sačuvaj me bože kada sam to vidjela. Sever No ) više paše.
Tako da sam zadovoljna prijevodom ko prijevodom, jer jest onakav kakav piše i u engleskoj verziji, no to nama izgleda isfurano i gadi nam original, te tjera mlade koji su pročitali sagu samo na hrvatskom da im se ne svidi.
Neutral
[Vrh] Go down
Destiny Faith
Moderatorica
Destiny Faith


Female Taurus Dog
Broj postova : 44
Birthday : 13.05.1994
Age : 29
Join date : 29.08.2009
Najdraže knjige : House of night saga, Twilight saga, Lord of the rings, Pride and prejudice, P.S. I love you, Last chance saloon
Lokacija : Up high ^^
Job/hobbies : School girl :3

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimened srp 04, 2010 8:29 am

dragi moji Smile
ja se iskreno nisam razočarala u prijevodu, jer nisam puno očekivala od njega. :]
većina je čitala sumrak koji je također prevodio Sever i mislim da smo svi primjetili dosad da sever i baca te mladenačke fore koje su sad, budimo realni, zamijenjene nekim novim forama.
mislim da je napravio dobar posao jer nije lako prevodit knjige općenito, još k tome knjige pisan 'slengovskim' jezikom koji je u nas Hrvata drukčiji nego kod Amera. tak da, ja osobno skidam kapu severu jer je odradio težak posao, a sad kak ga je odradio... mislim da je moglo ispast puno puno gore. but hey, that's just me Very Happy
[a ja sam, nadajmo se, buduća kolegica prevoditeljica, pa recimo da imam malo pojma o takvim stvarima :/ not to be a smart-ass]
[Vrh] Go down
http://zagrebqt.blog.hr
Little wampire
Vampyrski početnik



Female Gemini Rat
Broj postova : 10
Birthday : 21.06.1996
Age : 27
Join date : 02.01.2011
Najdraže knjige : Burned,Hunted
Lokacija : Tulsa
Job/hobbies : spavanje ;D

Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitimepon sij 03, 2011 7:15 am

meni je zesce na engleski bolje su fore
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu   Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatski prijevod-razlike i što mislite o njemu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
House of Night :: House of Night :: Knjige iz serijala-
Forum(o)Bir: